Competition for The Best Characteristics Began

5. ledna 2010 v 18:59 | TeSSiiii |  Soutěže
Takže je tu opožděně soutěž o nejlepší literární postavu canna je diář na rok 2010 s Twilight.Koupím ho až budu znát výherce,co já vím třeba by tu cenu nechtěl tak bych mu poslala New Moon Dvd nebo něco.V celém článku jsou charakteristiky a vy,posoudíte která je nejlepší a budete hlasovat od koho byla nejlepší,pozorujte pravopisné chyby,jestli mají všechny osnovu,závěr a podobné věci.Aspoň si skusíte,jaké by to bylo být učitelkou v čj.Dejte prosím celý článek.Soutěž bude uzavřena buď v polovině února,nebo dne 30.1.2010.
Edward Cullen
Osnova:
1. Úvod
2. Vzhled
3. Vlastnosti
4. Zájmy
5. Závěr
Edward Cullen je navždy krásný sedmnáctiletý upír, který právě přežívá se svojí upírskou rodinou ve Forks, nejdeštivějším městě státu Washington.
Má opravdu vytříbený vkus, na svém vypracovaném těle nosí elegantní okouzlující styl. Jako všichni upíři i on má krásně křídově bledou a mramorově tvrdou pleť, ale přesto působí jemně a neodolatelně. Na jeho bezchybné tváři, kterou by jako vytesali andělé, září jeho zlatohnědé oči orámované temnými stíny - nafialovělými podobající se modřinám. Já mám na jeho obličeji nejradši studené mramorově tvrdé, ale přesto tak něžné rty, které mě vždy přivedou do rozpaků jen, co se dotknou těch mích. Co na něm dále miluji, jsou dokonale rozcuchané vlasy zbarvené do bronzova a jeho nejúžasnější pokřivený usměv.
Narodil se na úplném začátku 20. století, takže často mluví jako v té době, což mě ani v nejmenším nevadí. Je to romantické. Jako skoro všichni upíří dokáže zamaskovat pocity, nálady a dokáže se kontrolovat, za což ho obdivuji jak opatrný a klidný dokáže být. Jak sám říká, oni upíři, mají jiné pocitové vnímání než my lidi. Jeho další vlastností, či spíše darem je jedinečné čtení myšlenek. Mě však číst myšlenky nedokáže, tak na něm často pozoruji, jak ho to frustruje. Miluje umění, hlavně klasickou hudbu. Perfektně dokáže lidi zmanipulovat, oslní je pohledem a k tomu přidá hedvábný hlas, kterému každý podlehne dokonce i já.
Velmi rád hraje na piano, tedy spíš bych měla napsat, velmi rád hraje dokonale na piano, ostatně jako skoro všechny ostatní lidské činnosti umí nadlidsky dokonale. Společně s jeho rodinou patří mezi jejich zájmy hra baseballu, samozřejmě za bouřky. Do školy chodí jen, aby zapadl do lidského světa, učit se nepotřebuje, s jeho fotogenickou pamětí vše zná a učebnice a vše kolem jsou v podstatě jen rekvizity, aby lidé neměli podezření. Mezi jeho zájmy prý patřím i já, tomu ale těžko věřím, že jeho zájem je něco tak bezvýznamného a obyčejného jako je člověk.
O Edwardovi vám píši, protože mě zaujal jeho neobyčejný charakter a nadlidská krása.

Celým jménem Isabella Marie Swan je mladá, sedmnáctiletá dívka. Dalo by se o ní říct obyčejná dívka, ale lze to špatně posoudit, když se její nejlepší kamarád přeměňuje ve vlka a kluk s kterým chodí upír. Bella žije společně se svým otcem ve věčně deštivém městečku Forks ve státě Washington.
Bella má pěknou postavu. Její výška se pohybuje kolem 162 centimetrů a její váha 52 kilogramů. Pobledlý obličej rámují dlouhé, hnědé, vlnité vlasy. Její oči zdobí krásná, čokoládová barva. Obočí má Bella vždy úhledně upravené. Její nos není nijak nápadným rysem, zato se může pochlubit nádherně souměrnými rty, které si bohužel už ze zvyku velmi často kouše. Obličej je zakončen nenápadně vystouplou, špičatou bradou. Ráda se obléká podle nálady, ale nejčastěji nosívá džíny a jednoduché triko, nebo svetr.
Jejím hlavním povahovým rysem je tvrdohlavost, ale také nerozhodnost. Když však už svoje rozhodnutí vykoná, pevně si za svým názorem stojí. Pro druhé lidi se dokáže obětovat. Sebevědomí má až nezdravě nízké. Jak je v knize zřejmé, Bella je prostě magnet na potíže. Je velmi nemotorná a má značné problémy s rovnováhou. O sportovním nadání se u ní mluvit nedá.
Bellu si ihned po jejím nástupu do nové školy oblíbila spousta lidí, protože se chová vážně mile a přátelsky. Nejraději tráví čas se svojí druhou polovičkou- upírem Edwardem. Asi jako každé nemehlo i ona bývá nerada středem pozornosti.

Bellu jsem si vybrala, protože je to velmi zajímavá a občas dost komplikovaná osoba. Dalším z faktorů bylo to, že jsme si v mnoha ohledech podobné a proto se mi dobře popisovala.


OSNOVA:

  1. Seznámení s Edwardem Cullenem
  2. Povaha
  3. Zájmy
  4. Shodnocení celé postavy
Edward Cullen

Postava, kterou jsem si vybrala se jmenuje Edward Cullen. Není člověk ani zvíře jak by se dalo očekávat. Je to upír. Teď Vás asi napadne, že popisovat něco co "neexistuje" není možné. Samozřejmě, že to možné je. Edward je totiž knižní a filmová postava. Knihu, ve které se zrodil napsala spisovatelka Stephenie Meyer a ve filmu ho ztvárnil krásný Robert Pattinson.
Edward oslnil plno dívek svojí povahou, která je obdivuhodná. Například jen proto, aby ochránil svoji milovanou Bellu Swanovou před smrtí, se rozhodl sám trpět. Jen kvůli ní přes jejich obrovskou lásku odešel. Ovšem jeho "život" bez ní nestál ani za starou bačkoru. Po té, když se dozvěděl, že zemřela, se rozhodl zemřít také. Ovšem celé to byl jen blud a nakonec stejně nikdo nezemřel. No řekněte. Nechtěli by jste taky takového kluka, který by kvůli vám položil život? Dále kromě své ochránářské povahy je docela uzavřený. Před příchodem Belly se bavil jedině se svou rodinou. Jenže já si myslím, že tak uzavřen je jen kvůli svému "druhu". ,,Krásný, milý, obětavý,..." i takhle by se dal hodnotit. Zkrátka DOKONALÝ.
Mezi jeho zájmy patří hra na klavír, klasická muzika, sbírání aut a baseball. K těmto zájmům můžeme přidat i ochranu Belly. Vlastní černé křídlo, na které skládá své písně. Nejznámější je zřejmě Bellina ukolébavka. Baseball hraje jen se svou rodinou popřípadě s ostatními upíry, protože hrát tuto hru s upíry není pro normálního člověka možné. Dále také vlastní krásné stříbrné Volvo S60R a též stříbrné Aston Martin V12.
Tuto postavu jsem si vybrala hlavně kvůli tomu, že jsem do ni platonicky zamilovaná. Kdyby nebyl Edward, zřejmě bych neměla ty přátele, které mám teď. Jen díky společné lásce k němu jsme oběvily své přátelství. A za to jsem Edwardovi vděčná a jsem připravena se za něj i rvát.=)

ISABELLA MARIE SWANOVÁ
Osnova
Úvod - Výskyt postavy
Stať - a) vzhled
b) vlastnosti
c) oblíbené činnosti
Závěr - Důvod výběru

Isabella, Bella - jak jí všichni říkají, je hlavní postavou ze série knih Stephenie Meyerové. Vyskytuje se ve všech čtyřech vydaných knihách, které nesou název "Stmívání", "Nový měsíc", "Zatmění" a "Rozbřesk". Jedná se o knihy s upíří tématikou, ve kterém se život obyčejné lidské dívky změní v okamžiku, kdy potká v nové škole okouzlujícího a nepřístupného Edwarda Cullena a jeho rodinu, kteří skrývají záhadné tajemství...
Bella má velmi světlou pleť, dlouhé, rovné, tmavě hnědé vlasy a čokoládově hnědé oči. Její obličej má srdcovitý tvar. Je štíhlé, malé postavy, s nejistou chůzí, protože jak sama říká, smůla se jí lepí na paty a nebezpečný je pro ni i rovný chodník.
Je nesmělá a málo sebevědomá, i když je ve škole - jako nová studentka - středem pozornosti. Sama ale z celého srdce pozornost nesnáší, protože je strašně stydlivá a představa, že by něco vyvedla před lidmi ji děsí, avšak s její nešikovností se to často stává realitou.
Je pilná, schopna učit se, prospívá se skvělými studijními výsledky. Je samotářská a přátele, které má, dokáže pochopit a naslouchat jim. Bývá jimi tedy často označována za citlivou, překrásnou dívku, kterou se ona sama necítí být.
Je také velice všímavá, což dokazuje fakt, že sama poznala, že Edward, ani jeho rodina nejsou lidmi, nýbrž upíry. I přes to všechno Edwarda dokáže pochopit a zamiluje se do něj.
V nebezpečných situacích nasazuje svůj vlastní život, aby zachránila své známé, nebo členy rodiny, a ne vždy vyvázne zdravá.
Její vlastní život se jí zamotává a Bella se projevuje jako dívka s velkým srdcem, která sama nechce nikomu ublížit ani jediným špatným slůvkem.
Její oblíbenou činností je čtení, Na větrné hůrce je její nejoblíbenější kniha, protože pro ni, jako romantičku a realistku, je to kniha, která nastiňuje také špatné strany lásky a její nebezpečí. Naopak nesnáší dlouhé tůry a hodiny tělocviku, ve kterých se jí vždy povede někoho neúmyslně zranit.
Tuto postavu jsem si pro charakteristiku vybrala z pro mě velmi prostého důvodu - každý čtenář v její osobě najde něco, v čem se sám dokáže ztotožnit, což při čtení značně pomáhá, knihy se lépe čtou a dokážu si sama představit, jak se v jednotlivých situacích musí cítit, co prožívá.


SCHÁNĚJTE HLASY A ULOŽTE SI TENTO ODKAZ,ZA 10MIN ZAČNU PŘIDÁVAT DALŠÍ ČLÁNKY =)

 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 MS. Cullen MS. Cullen | Web | 5. ledna 2010 v 19:13 | Reagovat

V pohodě - čekala jsem, že to nebude číst jen Pimkie - však je to společnej blog :)
Taky na avatar docela myslím - líbí se mi v něm hlavně to jejich spojení s přírodou... to se u nás na Zemi snad stát nikdy nemůže - teda jasně, že ne - ale myslím, aby ldii měli rádi takhle svoje lesy a tak :( Docela mě to i mrzí... :(

2 Bella Bella | Web | 5. ledna 2010 v 19:34 | Reagovat

všechno je moc velmi hezky spracované ale nejvíce mě dostal popis Edwarda od Verči..ten je tak hezky udělaný že se to ani nedá popssat samozřejmně je to můj názor  :-D
a pak pro Terýz : mezi přídavnými jmény se čárky nepíšou :D

3 B€ll@__ [Terýs] B€ll@__ [Terýs] | Web | 5. ledna 2010 v 19:49 | Reagovat

[2]: ___ já bych řekla že někdy jo :-P

4 Bella Bella | Web | 5. ledna 2010 v 19:55 | Reagovat

[3]: o tom newim ale v tomhle případě ne :-P  ale jinak to máš taky moc hezky napsaný  :-D

5 B€ll@__ [Terýs] B€ll@__ [Terýs] | Web | 5. ledna 2010 v 20:08 | Reagovat

[4]: Já nevim co všechno myslíš.. xD  Takže nwm.. A díky.. ale jak to tak pročítám, myslim že nemám moc šancí.. Např. ta poslední→ Kristýna-co taky popisovala Bellu- to má nádherný :)

6 Sisi-skejt Sisi-skejt | Web | 6. ledna 2010 v 20:25 | Reagovat

Veronika Kozáková x) x) x)

7 Ann - milofffannné... Ann - milofffannné... | Web | 6. ledna 2010 v 20:50 | Reagovat

verunkaaaa !!

8 Verunka Verunka | Web | 8. ledna 2010 v 11:31 | Reagovat

Děkuji moc všem co mi hlasovali :) jsem velmi ráda, že se vám moje práce líbí :)

9 AnNe AnNe | Web | 9. ledna 2010 v 15:26 | Reagovat

[8]: nz

10 Rosalie Hale Rosalie Hale | 10. ledna 2010 v 19:43 | Reagovat

hlasujte pro terýs.. =* je nejlepší  :-P

11 B€ll@__ [Terýs] B€ll@__ [Terýs] | 10. ledna 2010 v 20:02 | Reagovat

[10]: Díkec :) A děkuju všem co hlásli..

12 Ann - milofffannné... Ann - milofffannné... | Web | 11. ledna 2010 v 0:52 | Reagovat

werunkaaaaaaaaaa

13 WerunQa WerunQa | Web | 11. ledna 2010 v 16:08 | Reagovat

Veronika Kozáková

14 lilika295 lilika295 | Web | 11. ledna 2010 v 20:11 | Reagovat

Veronika Kozáková xDDD

15 Deedou Deedou | Web | 12. ledna 2010 v 14:53 | Reagovat

33. hlásek pro Veroniku Kozákovou ;-) ..je to fááákt krásně napsany!:)

16 ♥bells♥ ♥bells♥ | Web | 13. ledna 2010 v 13:29 | Reagovat

Verča!-pro Veroniku Kozákovou---(35.)

17 Basee‼Kris♥SB Basee‼Kris♥SB | Web | 13. ledna 2010 v 16:42 | Reagovat

To Verča:D...moc krásný;-)

18 S-S-Team || *..Quenee(^_^)..* S-S-Team || *..Quenee(^_^)..* | Web | 13. ledna 2010 v 19:12 | Reagovat

hlásutoi pro Veronika Kozáková =)

19 Leah Leah | 14. ledna 2010 v 18:02 | Reagovat

Hlásek máš tam..xD

20 Ann Ann | Web | 14. ledna 2010 v 22:03 | Reagovat

a znovu hlásek pro verunku z notase.. zatím vedeš kočko :))

21 RadusQa.... RadusQa.... | 23. ledna 2010 v 9:18 | Reagovat

Terýýýs :-P  :-P  :-P

22 Charlotte Charlotte | Web | 29. ledna 2010 v 13:51 | Reagovat

Terýs  43.2% (51)

23 Disco.Lollipop Disco.Lollipop | Web | 29. ledna 2010 v 13:51 | Reagovat

Terýs  :-)  :-P

24 Barush <3 Barush <3 | Web | 29. ledna 2010 v 17:25 | Reagovat

Terýs 45.1% (55) :)

25 B€ll@__ B€ll@__ | Web | 29. ledna 2010 v 21:17 | Reagovat

Díky :)

26 TeSSiiii TeSSiiii | 31. ledna 2010 v 15:02 | Reagovat

ZPRÁVA PRO SOUTĚŽÍCÍ:Vyhodnocení bude v polovině února - přesné datum řeknu začátkem února  ;-)

27 TeSSiiii TeSSiiii | 31. ledna 2010 v 15:02 | Reagovat

[26]: PS:Pořád to je velmi vyrovnané :-D

28 B€ll@__ [Terýs] B€ll@__ [Terýs] | Web | 31. ledna 2010 v 20:13 | Reagovat

Ok... xD

29 Verunka Verunka | Web | 1. února 2010 v 23:27 | Reagovat

[26]: fajn :D

30 cullengirls cullengirls | Web | 2. února 2010 v 20:11 | Reagovat

Pro Verču Kozáků ;-)

31 Belli Kristen Cullen Belli Kristen Cullen | Web | 6. února 2010 v 8:06 | Reagovat

Veru Kozáková :D má odemne hlas :D

32 maxi90 tvoje co?...SB maxi90 tvoje co?...SB | Web | 6. února 2010 v 9:38 | Reagovat

HELE JESTLI MÁŠ BELU JAKO SB TAK SI FALEŠ SB

33 ¤K@thu§h-Q@ °~ ¤K@thu§h-Q@ °~ | Web | 6. února 2010 v 12:03 | Reagovat

71 hlásek for Veroniku Kozákovou..

34 TeSSiiii TeSSiiii | Web | 9. února 2010 v 17:14 | Reagovat

Veronika Kozáková:je vítěz! Pošli mi prosím tvvou emailovou adresu ať si s tebiou mohu domluvit! :-)

    //----   SOUTĚŽ   UZAVŘENA ---//

35 B€ll@__ [Terýs] B€ll@__ [Terýs] | Web | 9. února 2010 v 20:07 | Reagovat

Já jsem myslela, že ještě stanovíš přesný datum..Ale asi jsem to špatně pochopila :d... No co se dá dělat.. moc gratuluju...Ten sloh je nádhernej_ myslím, že si si to vítězství určitě zasloužíš :)

36 Verunka Verunka | Web | 9. února 2010 v 21:20 | Reagovat

[34]: juuuu nemužu tomu uvěřit nikdy sem nic nevyhrála :D jo adresu : kozacka006@seznam.cz :) :)

37 Verunka Verunka | Web | 9. února 2010 v 21:21 | Reagovat

[35]: díky :) dit ten tvuj je taky moc hezký! :)

38 Blue-Monkey♥Aff Blue-Monkey♥Aff | Web | 18. února 2010 v 21:41 | Reagovat

terýs - 73.hlas

39 Barushka Barushka | Web | 6. března 2010 v 23:15 | Reagovat

Hmmm...jako si mně "poslala" Twilight co? Taky jsem vyhrála. Nebo už si to nepamatuješ?! Fakt ubohý... :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.